TRT Nağme

radio-ing.png
TRT Nağme
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

TRT Nağme Dinle

TRT Nağme: Türk Sanat Müziğinin Kalbindeki Notalar
2009 yılında, Türk Sanat Müziği’nin eşsiz melodilerini dört bir yanımıza taşıma amacıyla kurulan TRT Nağme, şehir şehir, nota nota müziğimizin inceliklerini radyo frekanslarına taşıdı. Yayın hayatına Ankara merkezli başlayarak kısa sürede tüm Türkiye’ye yayıldı. Ancak bu radyonun sadece bir frekanstan ibaret olmadığını hemen anlıyoruz. İster Ankara’da 102.8, İstanbul’da 101.6, İzmir’de 88.7 veya diğer belirtilen frekanstan, isterseniz de canli-radyo.net üzerinden TRT Nağme’nin zarif tınılarına kulak verin.

Bu nağmeleri dinlerken, aslında TRT Nağme’nin sadece bir radyo istasyonu olmadığını, aynı zamanda tarih boyunca şekillenen ve günümüze ulaşan bir kültürün yankısı olduğunu fark edersiniz. İster geçmişteki ustalardan, isterse günümüzün sanatçılarından, Türk Sanat Müziği’nin en değerli eserlerini 24 saat boyunca kesintisiz olarak dinleme şansına sahipsiniz.

Programları

Günün her saati farklı bir programla karşımıza çıkan TRT Nağme, her bir programında farklı bir tema ve derinlik sunuyor. Sabahları “Sabahın Nağmesi” ile güne merhaba derken, akşamları “Akşamın Neşesi” ile günü sonlandırıyor. “Stüdyo Ankara” ve “Stüdyo İstanbul” programları ile iki büyük şehrin sanat havasını soluyoruz. Geceleri ise “Solistlerden Seçmeler” ile sanat müziğimizin en değerli eserlerini dinleme fırsatı buluyoruz. Ve bu sadece bazıları…

TRT Nağme, aslında bir dönem Radyo 4 ile birlikte yayın yaptı. Ancak her iki radyo da kendi başına bir değer taşıdığı için, her biri kendi yolunda ilerlemeye devam etti.

Sonuç olarak; TRT Nağme, sadece bir radyo istasyonu değil, aynı zamanda Türk Sanat Müziği’nin tarihini, kültürünü ve değerlerini koruyup, yeni nesillere aktarma misyonunu üstlenen bir kurum. Eğer siz de bu eşsiz nağmelerin bir parçası olmak isterseniz, radyonuzu ayarlayın veya internet üzerinden dinleyin. TRT Nağme’nin nağmeleri sizi bekliyor!